افتخار ايراني، زيست فرآورده هاي بهمن

افتخار ايراني، زيست فرآورده هاي بهمن

  شرکت زیست فرآورده های بهمن، فعالیت پژوهشی خود را در زمینه تولید فرآورده های بیولوژیکی از سال...

فروش جوجه انواع مختلف طیور در ساری

فروش جوجه انواع مختلف طیور در ساری

    فروش جوجه مرغ بومی، غاز ، اردک و ... در  استان مازندران آقای مهندس...

کتاب دانشگاهی پرورش علمی و عملی اردک

کتاب دانشگاهی پرورش علمی و عملی اردک

بدین وسیله چاپ کتاب پرورش علمی و عملی اردک توسط انتشارات دانشگاه تخصصی فناوری های نوین امل را...

پرورش و فروش قارچ خوراکی در استان گلستان

پرورش و فروش قارچ خوراکی در استان گلستان

   پرورش و فروش قارچ خوراکی در روستای باغ گلبن (باباگلمه) شهرستان گرگان آقای رمضانعلی...

مصاحبه با آقای دکتر ستار ماهیچی، پیشکسوت دامپزشکی ایران

اینجانب ستار ماهیچی متولد 1313 شهرستان بابل استان مازندران می باشم. بنده دانش آموخته دکترای دامپزشکی از دانشگاه تهران در سال 1338 بوده و در همان سال در اداره دامپزشکی شهسوار - تنکابن فعلی -  مشغول خدمت شدم که پس از حدود سه سال به شهرستان شاهی - قائمشهر فعلی - منتقل گردیدم. پایان نامه دکترای من بر روی دانه کرات در دام های بومی بود که باعث مشکلات گوارشی و تلفات می شود. در سال 1364 از اداره دامپزشکی بازنشست شدم و در بابل یک داروخانه دامپزشکی راه اندازی نمودم که تا سال 1384 فعال بود. با کمک پسرانم در سال 1379 نیز اقدام به تاسیس شرکت پیشتازان بابل کردم که به واردات مکمل های غذایی و داروهای دام و طیور اشتغال داریم. ما نماینده انحصاری شرکت آرم اند همر - وایکور سابق - در ایران می باشیم.

یکی از خاطرات جالب بنده مربوط به یکی از اولین داروهای ضدانگل دامی ایران می باشد. ما برای خوراندن انگل دامی به گوسفندان یکی از روستاهای قوچان در سال 1339 ماموریت رفته بودیم. آن روزها هنوز داروهای ضدانگل در بین دامداران جا نیفتاده بودند و به همین خاطر با کمک ژاندارمری مجبور شدیم همه دام ها را یک جا جمع کنیم. پس از خوراندن داروی ضد انگل متاسفانه حال گوسفندان بد شد و دامداران به ما بدبین شدند و ماهم خیلی نگران شدیم. اما خدا را شکر پس از 24 ساعت که آن دارو تاثیرش را گذاشت هم انگل ها دفع شدند و هم دیگر از آن بی حالی اولیه دام ها خبری نبود. بدین ترتیب پس از آن خوشبختانه با  برخوردهای خیلی خوب و دلگرم کننده دامداران عزیز مواجه شدیم تا با انگیزه و امید بیشتری به کارمان ادامه دهیم.

از خاطرات دیگر می توانم به مسئله سیاه زخم در یکی از دامداری های ورسک طی دهه 1350 اشاره کنم که با فعالیت ما مشکل حل شد و مورد تقدیر مسئولین وقت قرار گرفتیم.

توصیه بنده به جوانان این عرصه این است که هیچ وقت ناامید نشوند و با جدیت به تلاش خود ادامه دهند.

موفق باشید

25 آذر 1394

مصاحبه كاير ايراني با يك جوان كارآفرين موفق

        مصاحبه كاير ايراني با يك جوان كارآفرين موفق

  1. لطفاً خودتان را به طور كامل معرفي بفرماييد.

با نام خدای مهربان حسنا حاجاتی هستم. متولد تیر ماه  1362 و  اصالتا ساروی هستم.

  1. از تحصيلات، تخصص و موفقيت خودتان بگوييد.

فارغ التحصیل دکترای تخصصی تغذیه طیور از دانشگاه فردوسی مشهد هستم. با عنایت پروردگار مقاطع تحصیلی مختلف را با رتبه ممتاز پشت سر گذاشته ام. تجربه پرورش تجاری جوجه گوشتی، کبک و بلدرچین، مشاوره تغذیه فارم های گوشتی و مادر گوشتی، تدریس در دانشگاه­های مازندران و گلستان را دارم. مدیر عامل شرکت تخصصی مشاوره کشاورزی (دام، طیور، آبزیان، زنبورداری، زراعت و باغبانی) به نام هوشمندپروران هونامیک در ساری هستم.

  1. چرا در اين زمينه فعاليت كرديد؟

دلیل اصلی که من این رشته را ادامه دادم علاقه بسیار زیادی بوده که به حیوانات به خصوص پرندگان داشتم.

  1. براي چند نفر به طور مستقيم يا غيرمستقيم كارآفريني كرديد؟

من در شرکت تخصصی مشاوره کشاورزی که خدمت شما عرض کردم با چندین فارغ التحصیل و دانشجوی دکترای کشاورزی (گرایش­های مختلف) همکاری دارم.

  1. آيا از كارتان رضايت داريد؟

هر چند در سال­های اخیر صنعت پرورش طیور بسیار آسیب پذیر شده است اما با توکل به عنایت پروردگار همواره در فراز و نشیب­های زندگی و کاری راضی به حکمت الهی هستم.

  1. برنامه آينده شما چيست؟

در نظر دارم به تحقیقات در مورد تغذیه طیور ادامه بدهم تا اگر خدا بخواهد بتوانم راهکارهای جدید و عملی را در قالب کتب و نشریات علمی در اختیار تولیدکنندگان زحمت­کش قرار دهم.

  1. خاطرات جالبي از كارتان ذكر فرماييد.

خاطره جالبی که از دوره اجرای رساله دکترا دارم این بود که در زمان انجام پیش آزمایشات تغذیه داخل تخم مرغی دقیقا در روز 20 انکوباسیون به دلیل اشتباه یکی از کارکنان سیستم برق دستگاه انکوباتور در آزمایشگاه قطع شد. با توجه به سرد بودن دمای هوا بسیار نگران شده بودم و فکر میکردم نتیجه آن همه زحمت در انتخاب و انتقال تخم مرغ، رعایت مسایل امنیت زیستی، تغذیه در روزهای مختلف و ... در عرض چند دقیقه آتی به هدر می رود. از افرادی که در اطراف بودند کمک خواستیم اما متاسفانه کسی تخصص نداشت و زمان به سرعت می­گذشت. در حالی که سعی می کردم به سرعت زمینه انتقال تخم­مرغ­ها (که تعداد زیادی توسط جوجه­های در حال تفریخ نوک زده شده بودند و همچنین چند جوجه متولد شده بودند) به مکانی با دما و رطوبت نزدیک هچر را فراهم کنم یکی از افراد حاضر با خوشحالی فریاد زد دستگاه روشن شد و من در آن لحظه به قدری خوشحال شده بودم که نا خود آگاه همراه با لبخند اشک­هایم هم سرازیر شد.

  1. از مشكلات كار خود بگوييد.

همواره پرورش موجودات زنده­ در سطح تجاری کاری وقت­گیر و پر زحمت است. در حال حاضر، مشکلات عمده ای که در پرورش طیور با آن مواجه هستیم از یک طرف بحث عدم رعایت صحیح مسایل امنیت زیستی و از طرف دیگر آسیب­پذیری اقتصادی بسیاری از تولیدکنندگان جوان فعال در صنعت طیور است.

  1. درخواست شما از مسئولين چيست؟

انشاا... زمینه­ای فراهم شود که تولیدکنندگان جوان فعال و توانمند امنیت شغلی بیشتری داشته باشند و با آرامش خاطر به فعالیت­های تولیدی بپردازند.  به خصوص تولیدکنندگان فارغ التحصیل گرایش­های کشاورزی بیشتر مورد توجه و حمایت مسئولین قرار گیرند.

10.براي جوانان چه توصيه اي داريد؟

به دوستان گرامی و جوانان عزیز توصیه می­کنم همواره به حکمت پروردگار رحمان معتقد باشند و هدفمند و پر توان در راستای رسیدن به اهدافشان گام بردارند و هیچگاه از مشکلات راه نترسند.

11.سخن آخرتان چيست؟

زندگی صحنه یکتایی هنرمندی ماست هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته بجاست خرم آن نغمه که مقبول خداوند حکیم واقع شود

 

متخصص بيولوژي كاربردي و تغذيه طيور

دكتر عبدالله اکبریان

آدرس : مشهد - دانشگاه فردوسی مشهد - دانشکده کشاورزی - گروه علوم دامی

آدرس ایمیل:

مطالعه بیشتر...

كارشناس خبره طيور

آقاي مهندس سید علی هاشمی

كارشناسي مهندسي كشاورزي - پرورش طیور از دانشگاه گنبدکاووس روزانه با نمره الف
 
سابقه کاری:
دو سال مسئول فارم مرغ مادر
یک دوره جوجه کشی 
یک سال مرغ گوشتی
مدارک ICDL
مسلط به جیره نویسی
top notch 2b مدرک زبان
دارای رتبه9کنکورکاردانی ناپیوسته
رتبه12کنکور کارشناسی ناپیوسته
رتبه سوم استان مازندران در مسابقات علمی عملی دام طیور
جزء نخبگان شهرستان آمل سال87
آشنا به کارهای اداری
همكاري در طرح هاي تحقيقاتي دانشگاهي
شماره تماس  09119201120

مهندس خبره كشاورزي و منابع طبيعي از تهران

مهندس رسول جلالی

تخصص :

مدیریت منابع طبیعی و آبخیزداری – آمایش سرزمین و برنامه ریزی منطقه ای – مطالعات اجتماعی – اقتصادی و توسعه روستایی – حفاظت و توسعه محیط زیست- پایش و ارزشیابی پروژه ها     متولد : 1326

تحصیلات :

-         1345-1349- لیسانس مهندسی جنگل از دانشگاه تهران.

-         1349-1350- کارآموزی و بازدید از دستاوردهای جنگلداری فرانسه در مناطق کوهستانی.

-         1350-1351- فوق لیسانس خاکشناسی کاربردی از دانشگاه پل والری مونپلیه (فرانسه).

-         1351-1352- دوره تکمیلی مطالعات عالی کشاورزی (مطالعات اجتماعی – اقتصادی  و توسعه روستایی ) از مرکز بین المللی مطالعات عالی کشاورزی مدیترانه ای.

-         1352- دکترای نیمه تمام برنامه ریزی منطقه ای.

 

مطالعه بیشتر...

مطالب مرتبط

ویژه کشاورزی

    با توجه به جایگاه فعلی صنعت دام و طیور در کشورمان و در نظر گرفتن امور مختلف بهتر است دو برنامه کوتاه و بلند مدت برای آینده هر چه روشن تر دامپروری کشور تدوین شوند. در هر یک از این دو برنامه باید چهار ستون حاکمیت، دانشگاه ، تشکل ها و صنعت را باهم و درکنارهم در نظر گرفت.   در برنامه کوتاه مدت به فرض یک ساله، نقش حاکمیت بسیار پررنگ است و حتی با توجه به شواهد بر سه اصل دیگر نیز سایه افکنده ...
پرورش گوسفند (اصول و روش هاي مدرن در توليد). 1392. مهندس مرتضي مرادي ديوكلايي. مركز انتشارات توسعه علوم. ساري
   تولید ایرانی با استانداردهای جهانی    
مزایای استفاده از افزودنی­ های خوراکی مانند پرو­ بیوتیک برکسی پوشیده نیست و در مقالات متعدد نیز به طور گستره به آن پرداخته شده است. تا اینجا سناریوی فیلم خوب پیش رفته است. اما سکانس­ های ناخوشایندی نیز گاهی اوقات دیده می­ شوند که در زیر به چند مورد اشاره می­ شود.   بیاییم از سوداگری و افسونگری نمایشگاه ­های تجاری مختلف شروع کنیم. هنگامی که شما با مدیر بازاریابی یک شرکت افزودنی خوراکی صحبت می­ ...
مقدمه:      کنترل سالمونلا در پرورش طیور هم از نظر سلامت پرنده و هم انسان حائز اهمیت است. سالمونلا تنها در ایالات متحده، باعث یک میلیون گزارش بیماری، 19000 بستری و 380 مورد مرگ انسان در سال است. محصولات طیور آلوده از عوامل این آمار است. استفاده زیاد از آنتی­ بیوتیک موجب ایجاد مقاومت آنتی­ بیوتیک در باکتری­ های بیماری­زا شده است. از این رو به خاطر فشار روزافزون نهادهای قانونی و تقاضای بازار، ...
آزمايشگاه پرتو آزمون جوانه خراسان:- آزمايشگاه همكار اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي- دارای 4 آزمایشگاه تخصصی: فیزیکوشیمیایی، میکروبی، آنالیز دستگاهی، تحقیق و توسعه- داراي موافقت اوليه آزمايشگاه همكار از اداره نظارت بر غذا و دارو- عضو انجمن آزمایشگاه های همکار- آزمایشگاه تخصصی میکروبیولوژی با توانایی اندازه گیری آفلاتوکسین با دستگاه الایزا ریدر- داراي گواهينامه استاندارد ايزو 17025- تنها آزمايشگاه ...

ویژه گردشگری

وقايع اتفاقيه

تبلیغات متنیآمار

نظرسنجی

عملکرد اطلاع رسانی وب سایت کایرایرانی را چگونه ارزیابی می کنید ؟ ( لطفا ما را نقد کنید )

خوب - 77.9%
متوسط - 7.7%
بد - 11.5%

مجموع آرا: 104
امکان ارسال نظر براي اين نظر سنجي غير فعال شده است در: فوریه 29, 2016