افتخار ايراني، زيست فرآورده هاي بهمن

افتخار ايراني، زيست فرآورده هاي بهمن

  شرکت زیست فرآورده های بهمن، فعالیت پژوهشی خود را در زمینه تولید فرآورده های بیولوژیکی از سال...

فروش جوجه انواع مختلف طیور در ساری

فروش جوجه انواع مختلف طیور در ساری

    فروش جوجه مرغ بومی، غاز ، اردک و ... در  استان مازندران آقای مهندس...

مصاحبه با مدیرعامل شرکت کاوشگر سپهر جوان

مصاحبه با مدیرعامل شرکت کاوشگر سپهر جوان

      بسمه تعالی کریم جاویدانه هستم متولد 1361 و در حال حاضر ساکن دزفول هستم . از سال 1384...

مرکز خدمات مشاوره فنی دام و طیور کایر ایرانی

مرکز خدمات مشاوره فنی دام و طیور کایر ایرانی

    مرکز خدمات مشاوره فنی دام و طیور کایر ایرانی آماده ارائه خدمات مشاوره تغذیه و پرورش...

ثبت اختراع جهانی استاد بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد

دکتر مصطفی قلی زاده، استاد  گروه شیمی دانشکده علوم  دانشگاه فردوسی مشهد در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار نمود: این پتنت با عنوان: فرایند واکنش‌های شیمیایی در حلال‌های مغناطیسی  در سال 2018 در آمریکا به نام دانشگاه فردوسی مشهد به ثبت رسیده است ، نتیجه  دو دهه کار تحقیقاتی می‌باشد و حاوی حداقل ده اختراع داخلی است و برای اثبات آن ۳۰ پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) صورت گرفته و تعداد۴۵ مقاله ISI در ژورنال‌های معتبر داخلی و خارجی و  تعداد ۱۵ مقاله کنفرانسی داخلی و خارجی و یک کتاب  به زبان فارسی در زمینه بتن مغناطیسی منتشرشده است.

مطالعه بیشتر...

پدر صنعت اسانس ایران

 

زنده یاد مهندس سید حسین حجازی

 

مصاحبه با آقای دکتر ستار ماهیچی، پیشکسوت دامپزشکی ایران

اینجانب ستار ماهیچی متولد 1313 شهرستان بابل استان مازندران می باشم. بنده دانش آموخته دکترای دامپزشکی از دانشگاه تهران در سال 1338 بوده و در همان سال در اداره دامپزشکی شهسوار - تنکابن فعلی -  مشغول خدمت شدم که پس از حدود سه سال به شهرستان شاهی - قائمشهر فعلی - منتقل گردیدم. پایان نامه دکترای من بر روی دانه کرات در دام های بومی بود که باعث مشکلات گوارشی و تلفات می شود. در سال 1364 از اداره دامپزشکی بازنشست شدم و در بابل یک داروخانه دامپزشکی راه اندازی نمودم که تا سال 1384 فعال بود. با کمک پسرانم در سال 1379 نیز اقدام به تاسیس شرکت پیشتازان بابل کردم که به واردات مکمل های غذایی و داروهای دام و طیور اشتغال داریم. ما نماینده انحصاری شرکت آرم اند همر - وایکور سابق - در ایران می باشیم.

یکی از خاطرات جالب بنده مربوط به یکی از اولین داروهای ضدانگل دامی ایران می باشد. ما برای خوراندن انگل دامی به گوسفندان یکی از روستاهای قوچان در سال 1339 ماموریت رفته بودیم. آن روزها هنوز داروهای ضدانگل در بین دامداران جا نیفتاده بودند و به همین خاطر با کمک ژاندارمری مجبور شدیم همه دام ها را یک جا جمع کنیم. پس از خوراندن داروی ضد انگل متاسفانه حال گوسفندان بد شد و دامداران به ما بدبین شدند و ماهم خیلی نگران شدیم. اما خدا را شکر پس از 24 ساعت که آن دارو تاثیرش را گذاشت هم انگل ها دفع شدند و هم دیگر از آن بی حالی اولیه دام ها خبری نبود. بدین ترتیب پس از آن خوشبختانه با  برخوردهای خیلی خوب و دلگرم کننده دامداران عزیز مواجه شدیم تا با انگیزه و امید بیشتری به کارمان ادامه دهیم.

از خاطرات دیگر می توانم به مسئله سیاه زخم در یکی از دامداری های ورسک طی دهه 1350 اشاره کنم که با فعالیت ما مشکل حل شد و مورد تقدیر مسئولین وقت قرار گرفتیم.

توصیه بنده به جوانان این عرصه این است که هیچ وقت ناامید نشوند و با جدیت به تلاش خود ادامه دهند.

موفق باشید

25 آذر 1394

مصاحبه با یک جوان باغبان موفق

 به نام خدای دستان پینه بسته

 

دیر زمانی از نخستین تماسش می­ گذرد،

اما هنوز تن و طنین صدایش در گوش دلم باقی ماند،

صدای یک مرد واقعی می­ آمد،

بله خودش بود ساده و بی­ تکلف،

صحبتش هرگز بوی التماس جوان زار بیکار از فلان مسئول بی­ مسئولیت نشسته بر اریکه قدرت نمی­ داد،

حرف­ هایش طعم همت داشت،

کنجکاو شدم و از کار و بار و روزگارش پرسیدم،

دو سه چند عکس فرستاد که گویای همه چیز بود...

اگرچه در حقیقت برایم باورناپذیر می­ نمود ولی حقیقت داشت،

باغبانی جوان آری یک جوانی باغبان زنگ زد،

کسی که مدرک زنگ زده نداشت،

ولی عزمی به استواری الوند داشت...

و اکنون همه با هم پای حرف­ هایش می نشینیم،

به احترام این جوان با اختلاف معنی ­دار ...

 

مطالعه بیشتر...

مصاحبه كاير ايراني با يك جوان كارآفرين موفق

        مصاحبه كاير ايراني با يك جوان كارآفرين موفق

  1. لطفاً خودتان را به طور كامل معرفي بفرماييد.

با نام خدای مهربان حسنا حاجاتی هستم. متولد تیر ماه  1362 و  اصالتا ساروی هستم.

  1. از تحصيلات، تخصص و موفقيت خودتان بگوييد.

فارغ التحصیل دکترای تخصصی تغذیه طیور از دانشگاه فردوسی مشهد هستم. با عنایت پروردگار مقاطع تحصیلی مختلف را با رتبه ممتاز پشت سر گذاشته ام. تجربه پرورش تجاری جوجه گوشتی، کبک و بلدرچین، مشاوره تغذیه فارم های گوشتی و مادر گوشتی، تدریس در دانشگاه­های مازندران و گلستان را دارم. مدیر عامل شرکت تخصصی مشاوره کشاورزی (دام، طیور، آبزیان، زنبورداری، زراعت و باغبانی) به نام هوشمندپروران هونامیک در ساری هستم.

  1. چرا در اين زمينه فعاليت كرديد؟

دلیل اصلی که من این رشته را ادامه دادم علاقه بسیار زیادی بوده که به حیوانات به خصوص پرندگان داشتم.

  1. براي چند نفر به طور مستقيم يا غيرمستقيم كارآفريني كرديد؟

من در شرکت تخصصی مشاوره کشاورزی که خدمت شما عرض کردم با چندین فارغ التحصیل و دانشجوی دکترای کشاورزی (گرایش­های مختلف) همکاری دارم.

  1. آيا از كارتان رضايت داريد؟

هر چند در سال­های اخیر صنعت پرورش طیور بسیار آسیب پذیر شده است اما با توکل به عنایت پروردگار همواره در فراز و نشیب­های زندگی و کاری راضی به حکمت الهی هستم.

  1. برنامه آينده شما چيست؟

در نظر دارم به تحقیقات در مورد تغذیه طیور ادامه بدهم تا اگر خدا بخواهد بتوانم راهکارهای جدید و عملی را در قالب کتب و نشریات علمی در اختیار تولیدکنندگان زحمت­کش قرار دهم.

  1. خاطرات جالبي از كارتان ذكر فرماييد.

خاطره جالبی که از دوره اجرای رساله دکترا دارم این بود که در زمان انجام پیش آزمایشات تغذیه داخل تخم مرغی دقیقا در روز 20 انکوباسیون به دلیل اشتباه یکی از کارکنان سیستم برق دستگاه انکوباتور در آزمایشگاه قطع شد. با توجه به سرد بودن دمای هوا بسیار نگران شده بودم و فکر میکردم نتیجه آن همه زحمت در انتخاب و انتقال تخم مرغ، رعایت مسایل امنیت زیستی، تغذیه در روزهای مختلف و ... در عرض چند دقیقه آتی به هدر می رود. از افرادی که در اطراف بودند کمک خواستیم اما متاسفانه کسی تخصص نداشت و زمان به سرعت می­گذشت. در حالی که سعی می کردم به سرعت زمینه انتقال تخم­مرغ­ها (که تعداد زیادی توسط جوجه­های در حال تفریخ نوک زده شده بودند و همچنین چند جوجه متولد شده بودند) به مکانی با دما و رطوبت نزدیک هچر را فراهم کنم یکی از افراد حاضر با خوشحالی فریاد زد دستگاه روشن شد و من در آن لحظه به قدری خوشحال شده بودم که نا خود آگاه همراه با لبخند اشک­هایم هم سرازیر شد.

  1. از مشكلات كار خود بگوييد.

همواره پرورش موجودات زنده­ در سطح تجاری کاری وقت­گیر و پر زحمت است. در حال حاضر، مشکلات عمده ای که در پرورش طیور با آن مواجه هستیم از یک طرف بحث عدم رعایت صحیح مسایل امنیت زیستی و از طرف دیگر آسیب­پذیری اقتصادی بسیاری از تولیدکنندگان جوان فعال در صنعت طیور است.

  1. درخواست شما از مسئولين چيست؟

انشاا... زمینه­ای فراهم شود که تولیدکنندگان جوان فعال و توانمند امنیت شغلی بیشتری داشته باشند و با آرامش خاطر به فعالیت­های تولیدی بپردازند.  به خصوص تولیدکنندگان فارغ التحصیل گرایش­های کشاورزی بیشتر مورد توجه و حمایت مسئولین قرار گیرند.

10.براي جوانان چه توصيه اي داريد؟

به دوستان گرامی و جوانان عزیز توصیه می­کنم همواره به حکمت پروردگار رحمان معتقد باشند و هدفمند و پر توان در راستای رسیدن به اهدافشان گام بردارند و هیچگاه از مشکلات راه نترسند.

11.سخن آخرتان چيست؟

زندگی صحنه یکتایی هنرمندی ماست هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته بجاست خرم آن نغمه که مقبول خداوند حکیم واقع شود

 

مطالب مرتبط

ویژه کشاورزی

  با عرض سلام و ادب فراوان خدمت همه مخاطبان عزیز فراخوان دعوت به همکاری   در این قسمت کوشش آن است که بتدریج بزرگانی که سال ها در عرصه علمی خدمات شایان توجهی داشتند را به قدر وسع و اطلاعات موجود از وبسایت های دانشگاه های محل خدمت استادان پیشکسوت و یا وبلاگ های مختلف برگزینیم و خدمت علاقه مندان از باب قدرشناسی تقدیم حضور نماییم که به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر می باشند:  
      بازرسي لاشه­ ی طيور  كالبدشناسي، فيزيولوژي و بيماري    نویسنده: اَندي گريست    مترجمان: دكتر سعيد سيفي (دانشیار دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل، دکترای تخصصی بهداشت وبیماری­های طیور) دكتر علي گيلاني (مدیر کایر ایرانی، دکترای تخصصی تغذیه طیور) فرشته یساقی (کارشناس ارشد علوم و مهندسی صنایع غذایی)      دیباچه­ ای از مترجمان   ای نام تو بهترین ...
 به نام خدای دستان پینه بسته   دیر زمانی از نخستین تماسش می­ گذرد، اما هنوز تن و طنین صدایش در گوش دلم باقی ماند، صدای یک مرد واقعی می­ آمد، بله خودش بود ساده و بی­ تکلف، صحبتش هرگز بوی التماس جوان زار بیکار از فلان مسئول بی­ مسئولیت نشسته بر اریکه قدرت نمی­ داد، حرف­ هایش طعم همت داشت، کنجکاو شدم و از کار و بار و روزگارش پرسیدم، دو سه چند عکس فرستاد که گویای همه چیز بود... ...
با عرض سلام و ادب خدمت همه همراهان بزرگوار بدین وسیله به اطلاع می رساند علاقه مندان به کتاب های علوم دامی روز جهان که پیش از این از وبلاگ تخصصی زیر Livestock & poultry Nutrition کتاب های خارجی مدنظر خود را تهیه می کردند، از این پس می توانند با عضویت در کانال تلگرامی livestockscience و یا مکاتبه مستقیم با همکار بزرگوارمان جناب آقای مهندس کامبیز قوطوری برای خرید فایل های جدیدترین کتاب های ...
نویسنده: دکتر علی گیلانی، مدیر مرکز خدمات مشاوره فنی دام و طیور کایر ایرانی چاپ شده در نشریه علوم مرغداری و دامداری، دی 1399   پری­بیوتیک چیست؟ پری­بیوتیک­ طبق تعریف مبتنی بر پژوهش های پزشکی مانند گیبسون و رابرفروید (1995) به اجزای غیرقابل هضم غذا اطلاق می­شود که به طور انتخابی موجب رشد و فعالیت یک یا تعدادی از گونه­های باکتریایی مفید در روده می­شوند و از طرفی دیگر مانع استقرار و تکثیر ...
بدین وسیله اعلام می دارد علاقه مندان به مشاهده فیلم های آموزشی حوزه دام و طیور، از این پس می توانند با مراجعه به وبسایت کایر ایرانی از طریق لینک های زیر ویدئوهای تهیه شده و یا دوبله شده توسط گروه علمی کایر ایرانی را  به طور رایگان بارگیری فرمایند:   1- نحوه تولید پری بیوتیک مخمری و تاثیر آن در دام و طیور    2- سازوکارهای اثرات پری بیوتیک در طیور        3- نحوه تاثیر پری ...

ویژه گردشگری

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com

وقايع اتفاقيه

تبلیغات متنیآمار

نظرسنجی

عملکرد اطلاع رسانی وب سایت کایرایرانی را چگونه ارزیابی می کنید ؟ ( لطفا ما را نقد کنید )

خوب - 77.9%
متوسط - 7.7%
بد - 11.5%

مجموع آرا: 104
امکان ارسال نظر براي اين نظر سنجي غير فعال شده است در: فوریه 29, 2016